Aktualności

Wrzesień 2021

Oznakowanie naprowadzające dla Portu Gdańsk

Niemal 30 celów uwzględnia zaprojektowany przez stadtraum Polska system oznakowania naprowadzającego i informacyjnego, który w niedalekiej przyszłości pojawi się na drogach prowadzących do wybranych lokalizacji na terenie gdańskiego portu. Jest to kolejne tego typu opracowanie stworzone w naszym biurze projektowym.

Więcej...
Marzec 2021

Innowacyjne metody pomiarów parkingowych w Białej Podlaskiej

Biuro projektowe stadtraum specjalizuje się m.in. w analizach i projektach dotyczących parkowania w miastach. Wiele z tych opracowań służy później jako punkt wyjścia przy podejmowaniu decyzji o tworzeniu lub optymalizowaniu Stref Płatnego Parkowania. Przykładem jest najnowsze opracowanie powstające na zlecenie Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Więcej...
Grudzień 2020

Koncepcja single-tracków w Koninie

Zrównoważone trasy rowerowe (tzw. single tracki) zaprojektowane przez stadtraum Polska mogą w niedalekiej przyszłości zwiększyć turystyczną i sportową atrakcyjność Konina. Nasze biuro projektowe stworzyło koncepcję programowo-przestrzenną 18 tras dla rowerzystów oraz 2 pętli dla biegaczy zlokalizowanych na terenie „hałd pokopalnianych” w Koninie.

Więcej...
Grudzień 2020

Koncepcja uspokojonego ruchu na poznańskiej Śródce

Koncepcje rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg stanowią – obok kompleksowych projektów organizacji ruchu – jeden z kluczowych obszarów działalności stadtraum Polska. Z przyjemnością obserwujemy więc zmiany, które zaszły na poznańskiej Śródce w listopadzie 2020 roku. Część z nich była przedmiotem opracowanej przez nas „Koncepcji...

Więcej...
Październik 2020

Poznań: znaczny wzrost bezpieczeństwa przy Dmowskiego

Realizacja naszego projektu organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Hetmańskiej w Poznaniu ma przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwo uczestników ruchu (głównie pieszych, w tym uczniów pobliskiej szkoły). Niedawno inwestycja dobiegła końca.

Więcej...
Wrzesień 2020

Kompleksowy projekt nowej SPP w Bolesławcu

Ponad 1400 miejsc parkingowych w ścisłym centrum Bolesławca zostało uwzględnionych w nowym projekcie stadtraum Polska. Opracowanie dla Gminy Miejskiej Bolesławiec zawierało: projekt organizacji parkowania w nowej bolesławskiej Strefie Płatnego Parkowania, propozycję lokalizacji parkomatów, a także projekt organizacji ruchu (uwzględniający elementy bezpieczeństwa ruchu).

Więcej...
Lipiec 2020

Poznań: Odnowiony plac służy już mieszkańcom

Kolejna inwestycja zrealizowana na podstawie projektu i pod nadzorem autorskim stadtraum Polska zakończyła się powodzeniem. W ostatnim czasie plac u zbiegu ulic Karlińskiej, Muszkowskiej, Lemierzyckiej i Sułowskiej w Poznaniu wzbogacił się o nową nawierzchnię jezdni i chodników, a dzięki nowym zatokom parkingowym uporządkowano...

Więcej...
Czerwiec 2020

Poznań: Cybińska z nowym blaskiem

Opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ul. Cybińskiej w Poznaniu wraz z odwodnieniem i oświetleniem było jednym z ciekawszych działań naszego biura projektowego w ostatnim czasie. W ramach inwestycji zrealizowanej w oparciu o projekt stadtraum Polska na ulicy pojawiła się m.in. nawierzchnia odtworzona z zabytkowej kamiennej kostki brukowej, stylizowane oświetlenie...

Więcej...
Marzec 2020

Kompleksowe badania i analizy parkowania w Katowicach

Ponad 31 tys. pojazdów i niemal 12 tys. miejsc postojowych zostało zinwentaryzowanych w ramach badań i analiz przeprowadzonych przez biuro projektowe stadtraum Polska w strefie śródmiejskiej w Katowicach. Działania obejmowały m.in. rejestrowanie obrazu za pomocą nowoczesnych urządzeń o wysokiej rozdzielczości, klasyfikację danych oraz ich szczegółowe analizowanie.

Więcej...
Styczeń 2020

Projekt i nadzór autorski nad inwestycją na poznańskich Smochowicach

Nowa nawierzchnia i nowe oświetlenie to tylko niektóre ze zmian, które wiosną br. pojawią się na placu zlokalizowanym u zbiegu ulic Karlińskiej, Muszkowskiej, Lemierzyckiej i Sułowskiej w Poznaniu. Przebudowane zostaną też: zatoki parkingowe, chodniki, kanalizacja deszczowa, tereny zielone oraz inne ważne elementy infrastruktury. Biuro projektowe stadtraum Polska przygotowało projekt inwestycji i prowadzi nad nią nadzór autorski.

Więcej...
Grudzień 2019

Poznań: projekt stałej organizacji ruchu na Wildzie

Obszerny projekt stadtraum Polska dla Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu uporządkuje organizację ruchu na poznańskiej Wildzie i związaną z nim przestrzeń miejską oraz umożliwi wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania. W ramach działań nasi projektanci uczestniczyli także w spotkaniach informacyjnych dla mieszkańców dzielnicy, które odbyły się w listopadzie 2019r.

Więcej...
Listopad 2019

FORUM SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2019 – zaangażowanie i udział stadtraum Polska

Nowe technologie i metody sterowania ruchem, priorytety dla komunikacji publicznej (w tym infrastruktura detekcji) oraz inne istotne zagadnienia branżowe były tematami IV Ogólnopolskiego Forum Specjalistycznego „Sterowanie ruchem drogowym – Forum Sygnalizacja Świetlna 2019”. Firma stadtraum Polska – jeden z oficjalnych partnerów konferencji – uczestniczyła w niej już po raz czwarty.

Więcej...
Listopad 2019

Droga rowerowa przy Grunwaldzkiej służy poznaniakom

Zaprojektowana przez stadtraum Polska dla Zarządu Dróg Miejskich oraz Poznańskich Inwestycji Miejskich droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu jest inwestycją, która była długo oczekiwana przez mieszkańców. Przyjazna infrastruktura służy rowerzystom już od ok. miesiąca i stanowi zapowiedź kolejnych zmian na jednej z ważniejszych ulic miasta.

Więcej...
Październik 2019

Modelowanie transportu, elektromobilność (i nie tylko) na spotkaniu PTV Group 2019

Wśród ponad 100 specjalistów, którzy wzięli udział w Spotkaniu Użytkowników PTV Group Polska nie zabrakło przedstawicieli stadtraum Polska, dystrybutorów oprogramowania do projektowania sygnalizacji LISA+. Wydarzenie odbyło się w dniach 8-9 października 2019r. w Warszawie i stanowiło okazję do wymiany doświadczeń, zainicjowania ciekawych pomysłów oraz obchodów 40-lecia Grupy PTV.

Więcej...
Wrzesień 2019

stadtraum Polska na Kongresie Nowej Mobilności

Ponad 500 uczestników (w tym ponad 40 przedstawicieli samorządów) wzięło udział w kongresie poświęconym obecnym i przyszłym rozwiązaniom w zakresie elektromobilności. Na wydarzeniu zorganizowanym w dniach 9-10 września 2019r. w Lublinie obecni byli także przedstawiciele stadtraum Polska.

Więcej...
Marzec 2019

Nowe buspasy usprawnią komunikację autobusową w Poznaniu

Biuro stadtraum Polska opracowało projekty organizacji ruchu z sygnalizacją świetlną dla dwóch skrzyżowań zlokalizowanych w ciągu ulic Al. Solidarności i Serbskiej w Poznaniu. Ulice te są częścią tzw. II. ramy komunikacyjnej i stanowią ważny korytarz komunikacyjny dla pojazdów poruszających się wzdłuż osi wschód-zachód w północnej części miasta.

Więcej...
Styczeń 2019

Gmina Puck: bezpieczniej na skrzyżowaniu dzięki sygnalizacji świetlnej

Biuro stadtraum Polska wykonało projekt sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Pucka – Młyńska w sąsiadującej z Władysławowem miejscowości Łebcz. Celem zaprojektowanych zmian jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu pieszych i kierowców.

Więcej...