Aktualności

Czerwiec 2020

Poznań: Cybińska z nowym blaskiem

Opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ul. Cybińskiej w Poznaniu wraz z odwodnieniem i oświetleniem było jednym z ciekawszych działań naszego biura projektowego w ostatnim czasie. W ramach inwestycji zrealizowanej w oparciu o projekt stadtraum Polska na ulicy pojawiła się m.in. nawierzchnia odtworzona z zabytkowej kamiennej kostki brukowej, stylizowane oświetlenie oraz estetyczne nawierzchnie ciągów pieszych.

Ul. Cybińska leży na poznańskiej Śródce, w pobliżu Mostu Biskupa Jordana i Katedry Poznańskiej. Na jednej z tamtejszych kamienic znajduje się także Zielona Symfonia – mural z instrumentów muzycznych, który wykonuje muzykę podczas deszczu. Okolica jest chętnie odwiedzana przez turystów i mieszkańców.

Głównym zadaniem stadtraum Polska było zaprojektowanie przebudowy ulicy wraz z oświetleniem i odwodnieniem. Ważne było, aby odtworzyć zabytkowy charakter jednej z najstarszych ulic Poznania oraz zapewnić komfort przechodniów. Projekt uwzględniał także istniejące i planowane oznakowanie pionowe, co pozwoliło uporządkować sposób parkowania pojazdów

Efekty wykonanych prac są już widoczne dla wszystkich osób, które odwiedzają poznańską Śródkę.