Aktualności

Wrzesień 2019

stadtraum Polska na Kongresie Nowej Mobilności

Ponad 500 uczestników (w tym ponad 40 przedstawicieli samorządów) wzięło udział w kongresie poświęconym obecnym i przyszłym rozwiązaniom w zakresie elektromobilności. Na wydarzeniu zorganizowanym w dniach 9-10 września 2019r. w Lublinie obecni byli także przedstawiciele stadtraum Polska.

Nasi specjaliści zaprezentowali na Kongresie Nowej Mobilności 2019 ciekawe rozwiązania w zakresie elektromobilności (w tym platformę moBiLET i produkty firmy Mennekes).

Kompleksowa oferta elektromobilności

Uczestnicy wydarzenia chętnie poznawali i testowali nasze rozwiązania. Dowiedzieli się oni więcej na temat zarządzania stacjami ładowania i płatności mobilnych za ładowanie pojazdów. Zapoznali się też z platformą moBiLET, która może współpracować z dowolnym systemem zarządzania stacjami ładowania.

Specjaliści stadtraum Polska przedstawili również w Lublinie produkty emobility firmy Mennekes: stacje ładowania, wallbox’y, kable ładowania czy Charge Cloud (pozwalający na pełne zarządzanie siecią stacji ładowania).

Nowa mobilność w przyszłości

Aktywność stadtraum Polska doskonale wpisywała się w tematykę kongresu. Podczas 24 godzin warsztatów, dyskusji i prezentacji wypracowano rozwiązania, które pomogą wdrażać nowe technologie w usługach dla mieszkańców polskich miast.

Planujemy udział w kolejnych ciekawych wydarzeniach. Niewykluczone, że znajdzie się wśród nich II edycja Kongresu Nowej Mobilności, który za sprawą Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych odbędzie się w przyszłym roku w Łodzi. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie kongresnowejmobilnosci.pl.