Elektromobilność
Stacje ładowania MENNEKES
Koncepcje elektromobilności
W przyszłości samochody z napędem elektrycznym i hybrydowym będą dominować w ruchu drogowym na obszarach miejskich, choć obecnie nadal są rzadkością. Sytuacja ta nie zmieni się, dopóki nie zostaną przełamane bariery rozwoju e-motoryzacji. Stosunkowo niewielki zasięg wynikający z ograniczeń akumulatorów, wydaje się mieć znaczenie drugorzędne w przypadku ruchu typowo miejskiego. Główną przeszkodą jest brak sieci punktów doładowywania pojazdów elektrycznych, również w przestrzeniu publicznej. Niezbędne zmiany należy zainicjować już teraz. Proces ładowania wiąże się zawsze z dłuższym postojem, dlatego nie sposób rozważać tego problemu w oderwaniu od zarządzania parkowaniem w miastach. Biuro stadtraum dysponuje wiedzą i doświadczeniem w pilotażowych projektach, związanych z analizą potrzeb i planowaniem szeroko rozumianej infrastruktury dla e-motoryzacji:
- koncepcje e-mobilności uwzględniające przywileje i zachęty dla kierowców
- analiza potrzeb i wybór lokalizacji punktów doładowywania
- projektowanie infrastruktury i organizacji ruchu dla miejsc postojowych
- koordynacja projektów, prowadzenie niezbędnych uzgodnień
- doradztwo techniczne w zakresie gotowych systemów stacji ładowania (modułowe systemy łączące funkcjonalność parkomatu ze stacją ładowania)
Pobierz folder:
Partner do kontaktu:
Aleksander Sagan
TEL: +48 61 657 66 76
FAX: +48 61 657 64 65
E-MAIL:
Aleksander.Sagan@stadtraum.com
Systemy ładowania pojazdów elektrycznych MENNEKES
Inteligentne rozwiązania dla e-mobilności
stadtraum Polska jest oficjalnym partnerem i przedstawicielem firmy MENNEKES, producenta stacji ładowania samochodów elektrycznych. Oferujemy zarówno kompletne rozwiązania systemowe, pozwalające tworzyć rozbudowanie sieci punktów ładowania, jak i pojedyncze, proste terminale przeznaczone do użytku publicznego lub prywatnego.
Produkty MENNEKES dostarczane są w rozmaitych opcjach i konfiguracjach. W zależności od zastosowania i konkretnych potrzeb Klienta terminale ładujące pracują w szerokim zakresie mocy, posiadają różne złącza, mechanizmy autoryzacji, prędkość ładowania oraz możliwości komunikacji. Nasi doradcy służą pomocą przy wyborze optymalnego rozwiązania.
Kolumny naziemne
Wyjątkowo wytrzymałe, bardzo estetyczne, gotowe do podłączenia: wolnostojące kolumny do ładowania pojazdów elektrycznych MENNEKES
przeznaczone dla miejsc postojowych w pasie drogowym, parkingów otwartych w przestrzeni publicznej i parkingów z ograniczonym dostępem.
Charakterystyka rodziny produktów:
- Złącza: po 2 panele z gniazdem ładowania typu 2 do ładowania w trybie 3, opcjonalnie 2 dodatkowe gniazda typu F (schuko).
- Moc ładowania (opcje do wyboru): 3,7 kW (1 faza), 11 kW lub 22 kW (3 fazy)
- Autoryzacja: nieograniczony dostęp, dostęp za pomocą klucza, autoryzacja impulsem z zewnątrz (np. sygnał z parkomatu), dostęp poprzez SMS, zbliżeniowa karta dostępowa (RFID)
- Praca w sieci (szczegóły poniżej): możliwość komunikacji przewodowej z bramką komunikacyjną lub kolumną typu SMART
- Możliwość zdalnego zarządzania
- Wymiary: 1302 x 348 x 253 mm (wys. x szer. x głęb.)
- Stopień ochrony: IP 44
Terminale naścienne
Odporne, trwałe, wydajne: ładowarki ścienne MENNEKES. Idealne rozwiązanie dla publicznych garaży podziemnych i parkingów wielopoziomowych, np. w hotelach, centrach handlowych czy biurowcach. Pod względem funkcjonalnym posiadają większość cech kolumn wolnostojących w kompaktowej, naściennej obudowie.
- Złącza: po 2 panele z gniazdem ładowania typu 2 do ładowania w trybie 3, opcjonalnie 2 dodatkowe gniazda typu F (schuko)
- Dostępna wersja z przymocowanym 5 kablem zasilającym
- Moc ładowania (opcje do wyboru): 11 kW lub 22 kW (3 fazy)
- Autoryzacja: nieograniczony dostęp, dostęp za pomocą klucza, autoryzacja impulsem z zewnątrz (np. sygnał z parkomatu), dostęp poprzez SMS, zbliżeniowa karta dostępowa (RFID)
- Praca w sieci (szczegóły poniżej): możliwość komunikacji przewodowej z bramką komunikacyjną lub kolumną typu SMART
- Możliwość zdalnego zarządzania
- Wymiary wersji podstawowej: 730 x 292 x 231 mm (wys. x szer. x głęb.)
- Stopień ochrony: IP 44
Sieć stacji ładowania. Komunikacja bezprzewodowa. System Zarządzania.
Przy eksploatacji bardziej rozbudowanych systemów stacji ładowania prawdziwe korzyści przynosi zintegrowanie urządzeń ładujących w ramach inteligentnej sieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator systemu posiada możliwość m.in. zdalnego nadzoru i monitorowania wszystkich parametrów oraz zarządzania bazą użytkowników.
Podstawowy element struktury sieci to 16 stacji ładowania – kolumn wolnostojących lub naściennych terminali – połączonych przewodowo z jednostką sterującą w
formie bramki komunikacyjnej lub stacji typu SMART.
Jednostka sterująca wyposażona w kartę SIM posiada moduł komunikacji bezprzewodowej i pełni rolę interfejsu pomiędzy grupą terminali ładujących,
a systemem informatycznym (back-end). Skalowalność sieci stacji uzyskuje się dzięki integracji kolejnych węzłów komunikacyjnych.
Kluczowe funkcje systemu zarządzania siecią stacji:
- nadzór nad siecią stacji
- monitorowanie liczników energii
- obsługa rozliczeń i płatności
- gromadzenie i eksport danych o korzystaniu ze stacji
- baza danych użytkowników
- obsługa rezerwacji punktów ładowania
- kontrola dostępu w ramach roamingu
- obsługa danych bilingowych
- zarządzanie w ramach floty pojazdów
- aktualizacje oprogramowania
Domowe terminale naścienne
Przyjazne dla użytkownika, wygodne, bezpieczne: terminale naścienne AMTRON przeznaczone do ładowania samochodu elektrycznego w domu. Oferta skierowana do użytkowników indywidualnych. Aplikacja MENNEKES Charge App pozwala w optymalny sposób zintegrować elektromobilność z instalacją inteligentnego domu. Podłączając AMTRON do instalacji solarnej można „tankować zieloną energię” całkowicie za darmo.