Aktualności

Styczeń 2020

Projekt i nadzór autorski nad inwestycją na poznańskich Smochowicach

Nowa nawierzchnia i nowe oświetlenie to tylko niektóre ze zmian, które wiosną br. pojawią się na placu zlokalizowanym u zbiegu ulic Karlińskiej, Muszkowskiej, Lemierzyckiej i Sułowskiej w Poznaniu. Przebudowane zostaną też: zatoki parkingowe, chodniki, kanalizacja deszczowa, tereny zielone oraz inne ważne elementy infrastruktury. Biuro projektowe stadtraum Polska przygotowało projekt inwestycji i prowadzi nad nią nadzór autorski.

Plac na poznańskich Smochowicach od lat pełni funkcję lokalnego centrum dzielnicy. Znajdują się przy nim obiekty usługowe i handlowe. Dzięki zmianom wprowadzonym zgodnie z naszym projektem miejsce zyska nowy blask. O ponad 10% zwiększy się tu liczba miejsc parkingowych, wśród których zostaną zapewnione miejsca dla niepełnosprawnych. Poszerzony zostanie też chodnik znajdujący się po północnej stronie placu wzdłuż ulicy Karlińskiej. Wprowadzone zmiany mają ograniczyć liczbę nieprawidłowo parkujących pojazdów i zapewnić pieszym bezpieczne poruszanie się po placu.

W obrębie placu pojawi się mała architektura w postaci ławek (z inskrypcją upamiętniającą osoby zasłużone na rzecz lokalnej społeczności), stojaków rowerowych czy koszy na śmieci. Środkowa wyspa zostanie zagospodarowana zielenią niską i wysoką. Pierwsze etapy prac już trwają, a całościowe zmiany będą widoczne w ciągu kilku miesięcy.

Zamawiającym projekt były Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. Dodatkowe informacje na temat inwestycji można znaleźć na stronie Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.