Aktualności

Sierpień 2013

Projekt organizacji ruchu dla systemu naprowadzania
na wolne miejsca parkingowe w Łodzi

Znalezienie wolnego miejsca postojowego w centrum dużego miasta nie jest rzeczą łatwą. Wjeżdżając w wybraną ulicę, kierowca nie ma pewności, czy w danej chwili znajdują się na niej wolne miejsca do zaparkowania. Rozwiązaniem problemu może być tablicowy, dynamiczny system naprowadzania, który poinformuje kierowcę o dokładnej ilości wolnych miejsc na danej ulicy. System taki zostanie udostępniony w centrum Łodzi. Projekt organizacji ruchu dla systemu zrealizowała firma stadtraum Polska. Wykonawcą i dostawcą całego rozwiązania jest firma Swarco Traffic Polska.

Jest to nowatorskie i bardzo nowoczesne narzędzie inżynierii ruchu. Opiera się ono na precyzyjnej detekcji i ustalaniu zajętości każdego pojedynczego miejsca parkingowego na danej ulicy, dzięki czemu kierowca otrzymuje aktualne, dokładne i jednoznaczne informacje na temat możliwości zaparkowania w zatłoczonym centrum miasta.

Zespół stadtraum opracował odpowiedni, indywidulany projekt organizacji ruchu dla systemu naprowadzania na wolne miejsca parkingowe w Łodzi obejmujący ulice Rewolucji 1905, Próchnika i Roosevelta. W ramach projektu opracowano także aktywne tablice informacyjne, które w sposób ciągły wyświetlają informacje o wolnych miejscach, a przy tym są estetyczne i wyglądem nawiązują do wizerunku miasta Łodzi.