Aktualności

Czerwiec 2020

Poznań: Cybińska z nowym blaskiem

Opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ul. Cybińskiej w Poznaniu wraz z odwodnieniem i oświetleniem było jednym z ciekawszych działań naszego biura projektowego w ostatnim czasie. W ramach inwestycji zrealizowanej w oparciu o projekt stadtraum Polska na ulicy pojawiła się m.in. nawierzchnia odtworzona z zabytkowej kamiennej kostki brukowej, stylizowane oświetlenie...

Więcej...
Marzec 2020

Kompleksowe badania i analizy parkowania w Katowicach

Ponad 31 tys. pojazdów i niemal 12 tys. miejsc postojowych zostało zinwentaryzowanych w ramach badań i analiz przeprowadzonych przez biuro projektowe stadtraum Polska w strefie śródmiejskiej w Katowicach. Działania obejmowały m.in. rejestrowanie obrazu za pomocą nowoczesnych urządzeń o wysokiej rozdzielczości, klasyfikację danych oraz ich szczegółowe analizowanie.

Więcej...
Styczeń 2020

Projekt i nadzór autorski nad inwestycją na poznańskich Smochowicach

Nowa nawierzchnia i nowe oświetlenie to tylko niektóre ze zmian, które wiosną br. pojawią się na placu zlokalizowanym u zbiegu ulic Karlińskiej, Muszkowskiej, Lemierzyckiej i Sułowskiej w Poznaniu. Przebudowane zostaną też: zatoki parkingowe, chodniki, kanalizacja deszczowa, tereny zielone oraz inne ważne elementy infrastruktury. Biuro projektowe stadtraum Polska przygotowało projekt inwestycji i prowadzi nad nią nadzór autorski.

Więcej...
Grudzień 2019

Poznań: projekt stałej organizacji ruchu na Wildzie

Obszerny projekt stadtraum Polska dla Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu uporządkuje organizację ruchu na poznańskiej Wildzie i związaną z nim przestrzeń miejską oraz umożliwi wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania. W ramach działań nasi projektanci uczestniczyli także w spotkaniach informacyjnych dla mieszkańców dzielnicy, które odbyły się w listopadzie 2019r.

Więcej...
Listopad 2019

FORUM SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2019 – zaangażowanie i udział stadtraum Polska

Nowe technologie i metody sterowania ruchem, priorytety dla komunikacji publicznej (w tym infrastruktura detekcji) oraz inne istotne zagadnienia branżowe były tematami IV Ogólnopolskiego Forum Specjalistycznego „Sterowanie ruchem drogowym – Forum Sygnalizacja Świetlna 2019”. Firma stadtraum Polska – jeden z oficjalnych partnerów konferencji – uczestniczyła w niej już po raz czwarty.

Więcej...
Listopad 2019

Droga rowerowa przy Grunwaldzkiej służy poznaniakom

Zaprojektowana przez stadtraum Polska dla Zarządu Dróg Miejskich oraz Poznańskich Inwestycji Miejskich droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu jest inwestycją, która była długo oczekiwana przez mieszkańców. Przyjazna infrastruktura służy rowerzystom już od ok. miesiąca i stanowi zapowiedź kolejnych zmian na jednej z ważniejszych ulic miasta.

Więcej...
Październik 2019

Modelowanie transportu, elektromobilność (i nie tylko) na spotkaniu PTV Group 2019

Wśród ponad 100 specjalistów, którzy wzięli udział w Spotkaniu Użytkowników PTV Group Polska nie zabrakło przedstawicieli stadtraum Polska, dystrybutorów oprogramowania do projektowania sygnalizacji LISA+. Wydarzenie odbyło się w dniach 8-9 października 2019r. w Warszawie i stanowiło okazję do wymiany doświadczeń, zainicjowania ciekawych pomysłów oraz obchodów 40-lecia Grupy PTV.

Więcej...
Wrzesień 2019

stadtraum Polska na Kongresie Nowej Mobilności

Ponad 500 uczestników (w tym ponad 40 przedstawicieli samorządów) wzięło udział w kongresie poświęconym obecnym i przyszłym rozwiązaniom w zakresie elektromobilności. Na wydarzeniu zorganizowanym w dniach 9-10 września 2019r. w Lublinie obecni byli także przedstawiciele stadtraum Polska.

Więcej...
Marzec 2019

Nowe buspasy usprawnią komunikację autobusową w Poznaniu

Biuro stadtraum Polska opracowało projekty organizacji ruchu z sygnalizacją świetlną dla dwóch skrzyżowań zlokalizowanych w ciągu ulic Al. Solidarności i Serbskiej w Poznaniu. Ulice te są częścią tzw. II. ramy komunikacyjnej i stanowią ważny korytarz komunikacyjny dla pojazdów poruszających się wzdłuż osi wschód-zachód w północnej części miasta.

Więcej...
Styczeń 2019

Gmina Puck: bezpieczniej na skrzyżowaniu dzięki sygnalizacji świetlnej

Biuro stadtraum Polska wykonało projekt sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Pucka – Młyńska w sąsiadującej z Władysławowem miejscowości Łebcz. Celem zaprojektowanych zmian jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu pieszych i kierowców.

Więcej...
Październik 2018

stadtraum Polska na Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2018

W dniach 18 i 19 października w Krakowie odbyło się III Ogólnopolskie Forum Specjalistyczne "Sterowanie ruchem drogowym - SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2018”. Wydarzenie, któremu patronuje Ministerstwo Infrastruktury i GDDKiA ma na celu uporządkowanie wiedzy technicznej i orientację w przepisach prawa, a także prezentację wyników najnowszych badań oraz najciekawszych realizacji praktycznych.

Więcej...
Lipiec 2018

Usprawnienia sterownia ruchem na Rondzie Jeziorańskiego w Poznaniu

Stadtraum Polska nie boi się wyzwań i podejmuje się realizacji nawet bardzo trudnych zadań. Na zlecenie ZDM w Poznaniu przygotowaliśmy zaawansowane analizy usprawnień sterowania na Rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego. Ze względu na rozległość skrzyżowania, w celu oceny stanu istniejącego, skorzystaliśmy z najnowszej technologii filmowania ruchu ulicznego z drona.

Więcej...
Czerwiec 2018

Wystąpienie stadtraum Polska na Konferencji MODELLING 2018

W dniach 14 – 15 czerwca odbyła się w Krakowie Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna MODELLING 2018, której tematem były zagadnienia modelowania podróży i prognozowania ruchu. Jest to największe cykliczne wydarzenie o tej tematyce w Polsce, które przyciąga teoretyków i praktyków transportowych z Polski i zagranicy. Oficjalnym partnerem tegorocznej edycji było stadtraum Polska.

Więcej...
Maj 2018

Nowe przejście dla pieszych na ul. Matyi w Poznaniu

Odkąd w 2012 roku zbudowano nowy dworzec kolejowy w Poznaniu zlikwidowano przejścia naziemne i wybudowano tunel pod ul. Matyi jako dojście dla pasażerów na dworzec z głównego przystanku tramwajowego oraz z centrum miasta.

Więcej...
Maj 2016

stadtraum Polska na Targach Autostrada / Europarking 2016

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na XXII Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA –POLSKA, które odbędą się od 31 maja do 2 czerwca 2016 r. w Kielcach.
Firma stadtraum przygotowała ciekawą ofertę nowoczesnych rozwiązań i produktów wspomagających projektowanie i optymalizację ruchu drogowego a także zarządzanie e-mobilnością i parkowaniem.

Więcej...
Marzec 2016

Projekt organizacji ruchu na Rondzie Śródka w Poznaniu

Biuro stadtraum Polska opracowuje aktualnie projekt organizacji ruchu z sygnalizacją świetlną na Rondzie Śródka w Poznaniu, jednym z ważniejszych węzłów komunikacyjnych miasta. Wlot wschodni (ul. Warszawska) prowadzi ruch z i do drogi krajowej nr 92, która obok autostrady A2 jest główną trasą na Warszawę. Skrzyżowanie to łączy także tzw. I. i II. ramę komunikacyjną Poznania.

Więcej...
Luty 2016

Projekt stałej organizacji ruchu na parkingu podziemnym
przy Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

Biuro stadtraum Polska opracowało projekt stałej organizacji ruchu na parkingu podziemnym przy NFM we Wrocławiu. Podstawowym celem opracowania było: dostosowanie istniejącego oznakowania do potrzeb wprowadzenia systemu parkingowego, wprowadzenie oznakowania naprowadzającego dla pieszych, poprawa oznakowania miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych oraz wprowadzenie miejsc postojowych przeznaczonych dla pojazdów elektrycznych na czas ich ładowania

Więcej...
Listopad 2015

Koncepcja programowa dla infrastruktury
ruchu rowerowego w Bydgoszczy

Biuro stadtraum Polska opracowało wielokryterialną koncepcję programową dla zadania pn. „Infrastruktura dla ruchu rowerowego wzdłuż ulic: Warszawskiej, Śniadeckich, Krasińskiego, Markwarta, Moniuszki i Skłodowskiej-Curie w Bydgoszczy”. Celem koncepcji było stworzenie podstawy do wykonania projektów budowlanych i projektów organizacji ruchu.

Więcej...
Wrzesień 2015

Priorytety dla komunikacji publicznej na skrzyżowaniu
ul. Pułaskiego / Al. Wielkopolska w Poznaniu

Skrzyżowanie ulic Pułaskiego / Al. Wielkopolska w Poznaniu jest dobrym przykładem działania nowoczesnego systemu sterowania ruchem, który zapewnia priorytetowy przejazd przez skrzyżowanie tramwajom i autobusom. W celu zwiększenia efektywności działania priorytetu dla autobusów, na wlocie Al. Wielkopolskiej zaprojektowano buspas.

Więcej...
Maj 2015

stadtraum na Targach Autostrada / Europarking w Kielcach

W dniach od 13 do 15 maja w Kielcach odbywa się XXI edycja najważniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej targów branży drogownictwa – AUTOSTRADA. Towarzyszą im inne tematycznie związane imprezy, m.in. targi infrastruktury transportu Traffic-Expo oraz tegoroczna nowość: Międzynarodowy Salon Techniki Parkingowej EUROPARKING

Więcej...
Marzec 2014

stadtraum pracuje nad przyspieszeniem
komunikacji tramwajowej w Warszawie

Jednym z ciekawszych projektów jakie realizuje w tej chwili stadtraum Polska jest projekt sygnalizacji świetlnych na 9 skrzyżowaniach w Warszawie, który spowoduje znaczne przyspieszenie komunikacji tramwajowej w północnej części Stolicy Polski. Głównym założeniem projektu jest takie zaprojektowanie programów sygnalizacji świetlnej, aby tramwaje pokonywały swoją trasę bez zbędnego oczekiwania na poszczególnych skrzyżowaniach.

Więcej...
Luty 2014

Montaż oznakowania SIM w Sieradzu wg projektu stadtraum

W Sieradzu zamontowano pierwsze elementy systemu informacji turystycznej i miejskiej wg kompleksowego opracowania sporządzonego pod koniec 2012 roku przez stadtraum Polska. Cała koncepcja autorstwa stadtraum obejmuje m.in. oznakowanie punktowe obiektów, tablice z planem miasta, a także cały system oznakowania drogowego, uwzględniającego również cele turystyczne położone w regionie.

Więcej...
Grudzień 2013

Projekt rozwiązań dla ruchu rowerowego w Warszawie

Biuro projektowe stadtraum Polska w drugiej połowie 2013 roku przygotowało bardzo nowatorskie opracowanie projektowe związane z ruchem rowerowym w samym sercu Warszawy. Projekt realizowany był na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, który wdraża plan rozbudowy dróg rowerowych w stolicy.

Więcej...
Wrzesień 2013

Koncepcja strefy płatnego parkowania w Olkuszu

Zatłoczenie centrum miasta i problemy ze znalezieniem miejsca postojowych zmusiły władze Olkusza do podjęcia odpowiednich kroków i rozwiązania problemu parkowania na terenie śródmieścia. Właściwym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest przygotowanie koncepcji strefy płatnego parkowania (SPP), którego podjęli się inżynierowie ze stadtraum polska na zlecenie Urzędu Miejskiego w Olkuszu.

Więcej...
Sierpień 2013

Projekt organizacji ruchu dla systemu naprowadzania
na wolne miejsca parkingowe w Łodzi

Znalezienie wolnego miejsca postojowego w centrum dużego miasta nie jest rzeczą łatwą. Wjeżdżając w wybraną ulicę, kierowca nie ma pewności, czy w danej chwili znajdują się na niej wolne miejsca do zaparkowania. Rozwiązaniem problemu może być tablicowy, dynamiczny system naprowadzania, który poinformuje kierowcę o dokładnej ilości wolnych miejsc na danej ulicy. System taki zostanie udostępniony w centrum Łodzi. Projekt organizacji ruchu dla systemu zrealizowała firma stadtraum Polska.

Więcej...